Почивка в Тунис със самолет от Варна - 7 нощувки

ТУНИС ЛЯТО 2026 Кампания„Плати депозит 40% при записване и доплати 30 дни преди отпътуване“ е валидна за резервации направени до 31.12.2025.

Обявените цени са с динамично ценообразуване, в реално време и са пряко свързани с евентуална промяна в цените и условията на всеки хотел. Хотелите си запазват правото да променят или прекратяват отстъпките и промоциите по всяко време и туроператорът не носи отговорност при евентуална промяна на цената. Затова препоръчваме да се резервира веднага след избор на хотел и оферта.

Програма

Ден 1 Среща на летище Варна и изпращане от представител на туроператора. Отпътуване в обявения час с чартърен полет. Кацане на летище Енфида, Тунис след около 2 часа. Посрещане от фирмата партньор и трансфер до избрания хотел. Настаняване в хотела след 14:00 часа. Свободно време. Вечеря. Нощувка.

Ден 2 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

 

Ден 3 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

Ден 4 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

Ден 5 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

Ден 6 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

Ден 7 Свободен ден за плаж или по желание включване в допълнителни екскурзии, които се заявяват и заплащат предварително от България или на място в Тунис. Нощувка.

Ден 8 Освобождаване на хотела. Трансфер до летище Енфида, Тунис в обявения час. Полет за Варна.

 

Цени и дати

В цената се включва

  • Чартърен полет Варна - Енфида - Варна с включени летищни такси и багаж до 20 кг. чекиран и до 10 кг. ръчен (55 х 40 х 20). Разрешеният багаж за бебета до 1,99 г. е 10 кг. чекиран, 10 кг. ръчен (55 х 40 х 20) и бебешка количка.
  • 7 нощувки в хотел по избор на съответната за хотела база изхранване
  • Медицинска застраховка с покритие 10 000 евро (за лица до 69,99 г.)
  • Трансфер летище - хотел - летище
  • Изпращане на летището от представител на Туроператора
  • Обслужване на място от представител на местната фирма партньор
  • Обслужване на български език на място

В цената не се включва

  • Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица от 70 до 79 г. - доплащане 25 лв
  • Мед. застраховка с покритие 10 000 евро за лица над 80 г. - доплащане 40 лв
  • Застраховка "Отмяна на пътуване" (виж условията по- долу)
  • Допълнителните екскурзии, извън пакетните цени, посещенията на туристически обекти и входни такси
  • Такса гориво (виж забележката по- долу).
  • Туристическа градска такса

Полезна информация

Полетна информация:

Заминаване FB8913: Варна 17:00 – Енфида 17:25 
Връщане      FB8914:  Енфида 18:15  – Варна 22:50 
Авиокомпания: Bulgaria Air
Адрес: бул. Брюксел No.1, София
*Обявените полетни часове са предварителни. Актуална информация с полетни детайли се изпраща 7 (седем) календарни дни преди датата на отпътуване.

ЛЯТО 2026, САМОЛЕТНА ПРОГРАМА ОТ ВАРНА ДО ТУНИС

УСЛОВИЯ ЗА ЗАПИСВАНЕ И ПЛАЩАНЕ ПО КАМПАНИЯ „Плати депозит 40% при записване и доплати 30 дни преди отпътуване“  за резервации направени до 31.12.2025.

1. Плащания:
1.1 Първи депозит в размер на 40 % от общата цена на туристическия пакет - при записване.
1.2 Доплащане на пълната сума до 30 дни преди датата на пътуване.
1.3 Плащането се извършва в лева, в брой или по банков път и съобразно официалния фиксинг на БНБ в деня на плащането.
1.4 При неспазване на описаните по-горе срокове за плащане Туроператорът има право да прекрати договора за туристически пакет и да анулира направената резервация.

2. Анулационни срокове:
2.1 Потребителят има право да прекрати договора за туристически пакет по всяко време преди изпълнение на настоящия Договор.
2.2 Когато Потребителят/Пътуващият прекрати договора съгласно т. 2.1 , той дължи стандартна такса за прекратяване на договора, изчислена въз основа на момента, в който се прекратява договорът, както следва:

  •  ако прекратяването е направено до 30 дни преди датата на отпътуване, таксата за прекратяване е в размер на 50 лева на човек.
  • за всяка промяна след първоначалното записване се удържа такса в размер на 50 лв. и цената на пакета се преизчислява, съгласно актуалните в момента на смяната цени и условия.
  • при отказ от пътуване при оставащи по-малко от 30 дни преди датата на отпътуване, се прилагат условията по Договора за туристически пакет.
  • Туроператорът настоятелно препоръчва на своите клиенти да сключват застраховка "Отмяна на пътуване".

УСЛОВИЯ ЗА ЗАПИСВАНЕ И ПЛАЩАНЕ ПРИ ЦЕНИ С ВКЛЮЧЕНИ ОТСТЪПКИ ЗА ХОТЕЛСКО НАСТАНЯВАНЕ, ПРОМОЦИИ И ОФЕРТИ В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА:

  • отстъпките за хотелско настаняване, промоциите и офертите в последната минута са валидни при резервация и плащане, направени в рамките на обявените за всеки хотел дати, срокове и условия.

МИНИМАЛЕН БРОЙ УЧАСТНИЦИ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ПЪТУВАНЕТО: 100 човека.

СРОК ЗА УВЕДОМЯВАНЕ ПРИ НЕДОСТАТЪЧЕН БРОЙ ЗАПИСАНИ ТУРИСТИ:

  • 20 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет - в случай на пътувания с продължителност, по-голяма от 6 дни;
  • 7 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет - в случай на пътувания с продължителност от 2 до 6 дни;
  • 48 часа преди започването на изпълнението на туристическия пакет - в случай на пътувания с продължителност, по-малка от 2 дни.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ:  валиден международен паспорт. Паспортът трябва да е с валидност минимум 6 месеца от датата на влизане в страната.

ВИЗОВ РЕЖИМ: няма изисквания за визи.

МЕСТНА ВАЛУТА: Тунизийски динар (TND)
Валутен курс: 1 евро - около 3,2 TND
При влизане и излизане от Тунизийската република съществува задължение за деклариране пред митническите власти на чуждестранна валута в следните случаи:
- При внос, износ и транзит на сума в чуждестранна валута, която е равна или по-голяма от равностойността на 20 000 (двадесет хиляди) тунизийски динара;
- Ако възнамерявате да изнесете (реекспортирате) остатък от внесена валута в размер, равен или по-голям от еквивалента на 5000 (пет хиляди) тунизийски динара.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С ВАШИЯ ТУРИСТИЧЕСКИ АГЕНТ !!!

ТАКСА ГОРИВО: Поради постоянно променящите се цени на горивата, авиокомпаниите могат да начислят т.нар. горивна такса /fuel surcharge/. В такъв случай към цената на пътуването ще се добави и фактическата стойност на горивната такса, изчислена по формула, обяснена по-долу, като тя е дължима за всички резервации за полета, за които се начислява, без значение кога са направени същите. Ако има такова изменение, информация за стойността му се обявява 20 дни преди датата на съответния полет и информацията се предава на клиентите. Заплащането на горивната такса се извършва до 20 дни преди датата на отпътуване, в агенцията, в която е направена резервацията /за записвания по-малко от 20 дни преди съответния полет важи същата обявената горивна такса, ако има такава/. Цените на самолетните билети в тези оферти са калкулирани при следните цени на горивата на тон за 1 /една/ отсечка – Варна – 800 долара на тон, Енфида– 800 долара на тон и курс на евро към щатски долар 1,00 към 1,00. Формулата за изчисляване на нетната горивна такса е: ((X-Y) x Z) + ((X1-Y1) x Z1)/брой седалки = НЕТНА ГОРИВНА ТАКСА, където X е актуалната цена на горивото към дадена дата /преди или по време на полетната програма/, Y е гореописаната цена на горивото, заложена в офертите, а Z - средния разход на гориво в тонове по летателна отсечка Варна – Енфида, а X1, Y1 и Z1 представляват същите описани по-горе компоненти, но по летателна отсечка Енфида - Варна.

ТУРИСТИЧЕСКА ГРАДСКА ТАКСА:
от 31.10.2024 - 12 TND на ден на човек за 4* и 5* хотели (около 4 евро на човек на ден). За хотели с категория 3* - 8 TND на човек на ден. Деца до 11.99 г не заплащат такса. Заплаща се задължително на рецепция при настаняване в местна валута.

ЗАСТРАХОВКА "ОТМЯНА НА ПЪТУВАНЕ". Сключва се до 20 календарни дни от датата на резервиране на туристическия пакет, при условие, че е извършено първо плащане по договора и само в случай, че до началната дата на пътуването остават не по-малко от 14 дни, считано от деня на сключване на застраховката. Стойността на застраховка "Отмяна на пътуване" зависи от цената на закупения пакет, възрастта на туриста и срока за анулация.

ПРАВА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ:

  • Потребителят има право да прехвърли сключения от него договор за туристически пакет на друго лице, което отговаря на всички изисквания, приложими към сключения договор, само след като е отправил писмено предизвестие до Туроператора по електронен адреса за кореспонденция или с писмо с обратна разписка, получено от Туроператора в срок не по - късно от 7 дни преди започване на изпълнението на туристическия пакет. Лицето, което прехвърля, и лицето, на което се прехвърля договора за туристически пакет, са солидарно отговорни за заплащане на оставащата част от сумата по договора, ако има такава и на всички допълнителни такси, налози или други допълнителни разходи, произтичащи от прехвърлянето. Туроператорът информира лицето, което прехвърля туристическия пакет, за действителните си разходи, във връзка с прехвърлянето, съгласно актуалните в момента на смяната цени и условия.
  • Резервацията се счита за валидна само ако е потвърдена от Туроператора в рамките на 48 часа. Ако не бъде потвърден първоначално заявеният хотел, Туроператорът може да предложи на Потребителя други възможности за настаняване. В случай, че Потребителят не приеме другите възможности, той има право да изиска да му бъде възстановен заплатения депозит.

ОБЩИ УСЛОВИЯ:

  • Медицинската застраховка по туристическите пакети е на ЗАД „АЛИАНЦ ТРАВЕЛ”. Съгласно Общите условия по застраховката „Помощ при пътуване” при необходимост от медицинска помощ, до 24 часа след настъпване на събитието Застрахованият лично или чрез упълномощено от него медицинско или друго лице, е длъжен незабавно да се свърже с Асистанс компанията "АЛИАНЦ ТРАВЕЛ" на тел. +359 2 950 38 50, е-mail: claims.bg@allianz.com и да предаде необходимата информация на български или английски език. В случай, че Застрахованият не изпълни това задължение и не уведоми Асистанс компанията, като при това самостоятелно или чрез друго лице организира оказването на медицинска помощ, при предявяване на претенция към Застрахователя след завръщането си в България, Застрахователят има право да откаже да плати или частично да признае за плащане всякакви разходи във връзка с настъпилото събитие и оказаната помощ.
  • Цените с включени отстъпки за хотелско настаняване са валидни само при направена и заплатена резервация по обявените за всеки хотел срокове и условия.
  • При настаняването в стаи тип – тройни (TRPL), както и двойни с допълнително легло (DBL + ex. bed), не се гарантират 3 редовни легла.
  • При настаняване на 2 възрастни с 1 или 2 деца (DBL + 1 chd; DBL + 2 chd), третото и четвъртото легло винаги са допълнителни, тип разтегателни.
  • Стаи с изглед към морето, се гарантират само в хотелите, в които има обявено доплащане за такъв тип стая.
  • Стаи тип PROMO и ECONOMY са с по-ниска цена. Те са с по-малък размер от стандартните стаи, с крайно местоположение на територията на хотела, на приземен етаж, без балкон или тераса, с малка баня и различно обзавеждане.
  • Туроператорът не гарантира настаняване в съседни стаи за групи с повече от една стая, тъй като това зависи от наличността и политиката на хотела.
  • Настаняването в хотелите е след 14:00 ч., а освобождаването на стаите е в часови диапазон от 11:00 до 12:00 ч., освен в случаите, когато в хотела не е указано друго. В деня на пристигане (преди 14:00 ч.) и на напускане (след 11:00 ч.) услугите в хотелите се ползват срещу заплащане, включително храни и напитки.
  • Туроператорът не носи отговорност за загубен, откраднат или забравен багаж по време на пътуването или престоя в съответния хотел.
  • Всеки хотел определя индивидуално цените и условията за ползване на допълнителните услуги на територията на хотелския комплекс.
  • Концепциите All inclusive; Ultra All incl; High class all incl и др. се определят индивидуално от всеки хотел и не гарантират наличието на определени видове храни, напитки и услуги.
  • Хотелът има право да прави промени в концепцията си, без да уведомява предварително туроператора за наложените промени.
  • Туроператорът и местните партньори могат да оказват съдействие в случай на нужда от медицинска помощ, но не носят отговорност при неспазване на общите условия на застрахователя от страна на потребителя.
  • Лица, пътуващи с един родител или без родители, представят освен международен паспорт, нотариално заверена декларация от единия или от двамата родители и акт за раждане (оригинал и копие).
  • При несъвпадащи фамилии на децата и родители, пред граничните власти е необходимо да представят валиден международен паспорт и акт за раждане на децата (оригинал и копие).
  • Цените в предоставените оферти са валидни за български граждани. Цени за чужди граждани, се потвърждават след запитване за конкретната дата на пътуване и хотел.
  • Поради динамиката на ценообразуване, цените по пакети с включени отстъпки за хотелско настаняване и промоционалните оферти, могат да бъдат прекратени или променени преди посочената крайна дата за записване.

ТO има сключена застраховка "Отговорност на Туроператора", с полица № 13052510000450/30.05.2025 валидна от 01.07.2025-30.06.2026 на ЗК "ЛЕВ ИНС" АД - гр. София, бул. „Симеоновско шосе“ № 67А, ЕИК 121130788, тел 02/8055333.

Хотели в тази оферта

ALHAMBRA THALASSO

..

цени от: 514 EUR
1006 BGN


AZIZA BEACH THALASSO & GOLF (ADULTS ONLY)

..

цени от: 650 EUR
1272 BGN


CALIMERA DELFINO BEACH RESORT & SPA

..

цени от: 599 EUR
1173 BGN


CLUB NOVOSTAR DAR KHAYAM

..

цени от: 469 EUR
918 BGN


CLUB NOVOSTAR OMAR KHAYAM

..

цени от: 469 EUR
918 BGN


CLUB NOVOSTAR SOL AZUR BEACH CONGRESS

..

цени от: 546 EUR
1069 BGN


EL BORJ MAHDIA

..

цени от: 589 EUR
1152 BGN


EL MOURADI CAP MAHDIA

..

цени от: 452 EUR
885 BGN


EL MOURADI CLUB KANTAOUI

..

цени от: 464 EUR
909 BGN


EL MOURADI CLUB SELIMA

..

цени от: 452 EUR
885 BGN


EL MOURADI EL MENZAH

..

цени от: 480 EUR
939 BGN


EL MOURADI HAMMAMET

..

цени от: 495 EUR
969 BGN


EL MOURADI MAHDIA

..

цени от: 508 EUR
993 BGN


EL MOURADI PALACE

..

цени от: 560 EUR
1096 BGN


EL MOURADI PALM MARINA

..

цени от: 574 EUR
1122 BGN


EL MOURADI PORT EL KANTAOUI

..

цени от: 471 EUR
921 BGN


EL MOURADI SKANES

..

цени от: 464 EUR
909 BGN


ROYAL TULIP TAJ SULTAN

..

цени от: 674 EUR
1319 BGN


GOLDEN YASMINE MEHARI HAMMAMET THALASSO & SPA

..

цени от: 572 EUR
1120 BGN


HAMMAMET GARDEN RESORT & SPA

..

цени от: 496 EUR
970 BGN


HASDRUBAL THALASSA & SPA PORT EL KANTAOUI

..

цени от: 639 EUR
1251 BGN


HASDRUBAL THALASSA & SPA YASMINE HAMMAMET

..

цени от: 1051 EUR
2056 BGN


HILTON SKANES MONASTIR BEACH RESORT

..

цени от: 572 EUR
1119 BGN


HOUDA GOLF BEACH & AQUAPARK

..

цени от: 447 EUR
875 BGN


HOUDA YASMINE MARINA & SPA

..

цени от: 445 EUR
871 BGN


IBEROSTAR WAVES AVERROES

..

цени от: 717 EUR
1403 BGN


IBEROSTAR SELECTION DIAR EL ANDALOUS

..

цени от: 780 EUR
1527 BGN


IBEROSTAR SELECTION KANTAOUI BAY

..

цени от: 747 EUR
1461 BGN


IBEROSTAR SELECTION KURIAT PALACE

..

цени от: 834 EUR
1632 BGN


IBEROSTAR SELECTION ROYAL EL MANSOUR

..

цени от: 680 EUR
1330 BGN


JINENE RESORT & SPA

..

цени от: 469 EUR
918 BGN


HAMMAMET HOTEL & SPA

..

цени от: 481 EUR
942 BGN


LE ROYAL HOTEL

..

цени от: 519 EUR
1016 BGN


ABOU SOFIANE HOTEL & AQUAPARK

..

цени от: 460 EUR
901 BGN


HOTEL LE SOLEIL BELLA VISTA

..

цени от: 465 EUR
910 BGN


LE ZENITH HOTEL

..

цени от: 414 EUR
809 BGN


LELLA BAYA & THALASSO

..

цени от: 545 EUR
1066 BGN


MAHDIA BEACH & AQUAPARK

..

цени от: 535 EUR
1047 BGN


MARHABA BEACH

..

цени от: 602 EUR
1178 BGN


MARHABA PALACE

..

цени от: 674 EUR
1318 BGN


MARHABA ROYAL SALEM

..

цени от: 602 EUR
1178 BGN


MARHABA SALEM

..

цени от: 575 EUR
1126 BGN


MEDINA BELISAIRE & THALASSO

..

цени от: 560 EUR
1096 BGN


MEDINA DIAR LEMDINA

..

цени от: 560 EUR
1096 BGN


MEDINA SOLARIA & THALASSO

..

цени от: 613 EUR
1200 BGN


MEDITERRANEE THALASSO GOLF

..

цени от: 477 EUR
933 BGN


NOVOSTAR BEL AZUR THALASSO & BUNGALOWS

..

цени от: 574 EUR
1123 BGN


NOVOSTAR KHAYAM GARDEN BEACH & SPA

..

цени от: 548 EUR
1071 BGN


OCEANA HOTEL & SPA

..

цени от: 732 EUR
1431 BGN


ONE RESORT AQUAPARK & SPA

..

цени от: 589 EUR
1152 BGN


CALIMERA ONE RESORT JOCKEY

..

цени от: 589 EUR
1152 BGN


REGENCY HAMMAMET

..

цени от: 461 EUR
903 BGN


RIADH PALMS RESORT & SPA

..

цени от: 448 EUR
877 BGN


ROYAL AZUR THALASSA

..

цени от: 836 EUR
1636 BGN


ROYAL JINENE BEACH & SPA

..

цени от: 482 EUR
943 BGN


ROYAL THALASSA MONASTIR

..

цени от: 559 EUR
1095 BGN


SAHARA BEACH AQUAPARK RESORT

..

цени от: 551 EUR
1077 BGN


SENTIDO BELLEVUE PARK

..

цени от: 694 EUR
1358 BGN


SENTIDO PHENICIA HOTEL

..

цени от: 599 EUR
1173 BGN


SHALIMAR AQUA PARK

..

цени от: 545 EUR
1066 BGN


SHEMS HOLIDAY VILLAGE & AQUAPARK

..

цени от: 472 EUR
924 BGN


SOUSSE PEARL MARRIOTT RESORT & SPA

..

цени от: 724 EUR
1417 BGN


STEIGENBERGER MARHABA THALASSO

..

цени от: 784 EUR
1534 BGN


THALASSA MAHDIA

..

цени от: 452 EUR
885 BGN


THALASSA SOUSSE RESORT & AQUAPARK

..

цени от: 436 EUR
854 BGN


THE MIRAGE RESORT & SPA HAMMAMET

..

цени от: 724 EUR
1417 BGN


THE ORANGERS BEACH RESORT AND BUNGALOWS

..

цени от: 782 EUR
1530 BGN


THE ORANGERS GARDEN VILLAS AND BUNGALOWS

..

цени от: 917 EUR
1793 BGN


TROPICANA CLUB & SPA

..

цени от: 492 EUR
962 BGN


ZODIAC HOTEL & AQUA PARK

..

цени от: 474 EUR
928 BGN


EDEN YASMINE RESORT & SPA

..

цени от: 550 EUR
1077 BGN


ONE RESORT PREMIUM

..

цени от: 620 EUR
1212 BGN


VINCCI SAPHIR PALACE & SPA

..

цени от: 575 EUR
1125 BGN


BLUMAR RESORT & SPA

..

цени от: 474 EUR
928 BGN


BEST BEACH HOTEL

..

цени от: 457 EUR
894 BGN


LAICO HOTEL

..

цени от: 508 EUR
994 BGN


HELYA BEACH RESORT

..

цени от: 491 EUR
961 BGN





Имате въпроси? Обадете ни се?0889 299 733
6+5=?




Call